KÜLASTAJALEGaspar

Hei! Rippmenüüs on kenasti kirjas Ajakava jms!

INFO KÜÜSLAUGUFESTIVALIL OSALEJALE, KAUPLEJALE JA TEENINDAVALE PERSONALILE 20. augustil 2021:

🧄 Teisiti kahjuks 2021 aastal Küüslaugufestival toimuda ei saaks.
🧄 Lisainfo: www.kriis.ee
🧄 Kuigi kiirtesti võimaluse pakkumine pole korraldajale kohustuseks, saavad esimesed soovijad seda Küüslaugufestivalil endale 7.-€ lubada. Teste on piiratud arv.

Kui üritustel või tegevustes osaleb siseruumides üle 50 ja väljas üle 100 inimese, siis tuleb tagada kõigi külastajate nakkusohutus ja selle kontroll. See tähendab, et üritustel ja tegevustes saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Sisetingimustes võib sel juhul olla kuni 6000 ja välitingimustes kuni 12 000 külastajat.

COVID tõend saab olla nii digitaalne kui ka paberkandjal väljatrükk. COVID-19 haiguse vastu vaktsineerimist saab tõnedada ka paberkandjal kollase vaktsineerimispassiga. Samuti võib tõendiks olla teise riigi andmebaasi väljatrükk, mis on ametlikult kinnitatud.

Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastane isik, kuid isikute piirmäära arvestusse lähevad kõik külastajad, sealhulgas alla 18-aastased noored.

Osalevate isikute hulka ei arvestata korraldaja ega läbiviimise või teenuse osutamise koha omanikku, töötajaid, töövõtjaid, esinejaid, majandusliku teenindamise ja hädaabitööde tegemisega seotud isikuid.

Kui üritusele tuleb piirarvust enam inimesi või igapäevase majandustegevusega on seotud rohkem kui 50 isikut sees või 100 isikut väljas, peab tõendeid ja testi tulemusi kontrollima alates esimesest osalevast isikust arvates, sealhulgas töötajatel, esinejatel jne.

Nakkusohutuse tõendamise kohustus on alates 9. augustist inimesel endal, korraldaja pole kohustatud tagada antigeeni kiirtestiga testimise võimalust. 

Lisaks digitaalsele COVID-19 tõendile saab üritustel ja tegevustes osalemiseks ning toitlustusasutuste külastamiseks kasutada ka teisi samaväärseid tõendeid, millega on võimalik tõendada enda vaktsineeritust, läbipõdemist või negatiivset testitulemust.

Immuniseerimispassiga saavad enda vaktsineeritust tõendada inimesed, kes on vaktsineeritud välismaal. Lisaks immuniseerimispassile võib tõendiks olla teise riigi andmebaasi väljatrükk, mis on ametlikult kinnitatud.

SA Viljandi Haigla Covid-19 vaktsineerimisbuss 20. augustil kl 10-18 Jõgeva vallas, Kuremaa bussipeatuses – XIII Küüslaugufestivali väravas. Soovijatele Pfizer vaktsiin. Võta kaasa isikut tõendav dokument!
Lisainfo: Viljandi Haigla kodulehelt